Yhteishaussa Ekamiin valitut opiskelijat

To 11.06.2020 12:45

Luettelossa on niiden valittujen nimet, jotka ovat antaneet nimensä julkaisuluvan.

Kampukset: Katariina, Koteko, Hamina, Malminki

Katariinan kampus

Merenkulkualan perustutkinto

Ahtila Kerttu, Hattula
Fagerlund Kristian, Hamina
Gustavson Nico, Loviisa
Haapaniemi Atte, Kouvola
Hendriks Max, Hamina
Jantunen Liinu, Kotka
Kjäll Leevi, Loviisa
Korpela Miro, Hamina
Kärkkäinen Riku, Hamina
Lagerkrans Patrick, Helsinki
Laitinen Max, Jyväskylä
Lautala Justus, Hamina
Leisti Kaisla, Kotka
Leppänen Markus, Kotka
Löövi Petrus, Kotka
Markkanen Ainomaria, Kotka
Nieminen Miko, Kotka
Oikarinen Aku, Kokkola
Ojala Miko, Lempäälä
Pedersen Veeti, Lohja
Peltola Tuukka, Kotka
Prompraset Teethodsathep, Mänttä
Ramjalg Rineli, Vantaa
Salonen Kasper, Kotka
Silvala Pyry, Kotka
Simon Filimon, Oulu
Sjö Daniel, Kotka
Suhonen Daniel, Kuopio
Söderholm Joni, Espoo
Taheri Bilal, Oulu
Taimela Ilpo, Kerava
Taipale Miki-Matias, Kotka
Taponen Juhana, Janakkala

Logistiikan perustutkinto

Bajrovic Benjamin, Kotka
Buddas Toivo, Loviisa
Filipenko Vladislav, Hamina
Finnilä Liisa, Hamina
Flink Tomi, Kotka
Frimodig Marcus, Kotka
Grönholm Leevi, Kotka
Harkko Ville, Kotka
Ingberg Roope, Kotka
Kujala Juuso, Kotka
Lahti Olli, Kotka
Leppänen Joni, Loviisa
Liekola Eetu, Kouvola
Möller Erasmus, Kotka
Nurro Jesse, Kotka
Ovsyannikov Georgy, Pyhtää
Palmu Veeti, Kotka
Pellikka Armas, Kotka
Pettersson Luka, Kotka
Piipari Nico, Kotka
Puustelli Riku, Myrskylä
Repo Elias, Kotka
Repo Sami, Kotka
Sipilä Niko, Kotka
Siro Joonas, Kotka
Tielinen Eetu, Kouvola
Timperi Janette, Kotka
Turkia Veeti, Kotka
Turtiainen Mikko, Kotka
Tähtinen Veeti, Kotka
Törönen Miko, Kotka
Virtanen Roope, Hamina

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Ahmadi Ali, Kotka
Aurala Kaisu, Kotka
Bajati Nur, Kotka
Ernvall Nina, Pyhtää
Etholèn Ida, Kotka
Geraani Ali, Kotka
Gjonaj Joanna, Kotka
Halme Venla, Hamina
Harjula Noora, Kotka
Hyttinen Juulia, Kouvola
Hänninen Mikael, Kotka
Ilvonen Siiri, Hamina
Jarvanne Maisa,Hamina
Keinänen Oona, Hamina
Kekkonen Ilona, Pyhtää
Kharitonova Zhanna, Hamina
Kohonen Julia, Kotka
Koivunen Heidi, Kotka
Kornatskaya Alexandra, Kotka
Koskelin Janika, Kotka
Kourula Milla, Kotka
Kurki Sara, Kotka
Lahti Mira, Kotka
Liikkanen Jatta, Hamina
Lindeman Emilia, Hamina
Lindgren Ida, Kotka
Lonka Juuli, Kotka
Mannoja Tiia, Miehikkälä
Mason Sari, Hamina
Miikkulainen Jasmin, Pyhtää
Mikkola Aada, Kotka
Muuri Milla, Kotka
Mänttäri Emmi, Hamina
Niemelä Tiitus, Kotka
Nopanen Melissa, Kotka
Ollas Iina, Loviisa
Peräkasari Henna, Kotka
Piipari Miro, Kotka
Polack Sara, Kotka
Roivainen Venla, Kotka
Saarilehto Krista, Kotka
Saarinen Ville, Pyhtää
Satosaari Minea, Hamina
Seppälä Saija, Hamina
Sirén Jenna, Kotka
Sjöblom Mette, Kotka
Stenberg Tobias, Pyhtää
Tamminen Arina, Kotka
Thike Mon, Tihula
Tiia, Hamina, Kotka
Tuominen Aku, Kotka
Tykkä Senni, Hamina
Uski Saila, Virolahti
Virkki Lotta, Hamina.

Kotekon kampus

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Al-Khmeisawi Haider, Kotka
Asikainen Miisa, Pyhtää
Garces Ibanez Sofia, Vantaa
Gissler Miia, Loviisa
Hartonen Ada, Pyhtää
Huovinen Anni-Sofia, Kotka
Karttunen Katja, Kotka
Liikaluoma Moona, Kotka
Mäkinen Martta, Kotka
Popov Evelina, Kotka
Rantala Tea, Kotka
Söderholm Krista, Kotka
Söderholm Sofia, Kotka
Vartiainen Ronja, Kotka
Venäläinen Janna, Hamina
Viinanen Henna, Pyhtää

Musiikkialan perustutkinto

Aaltonen Aleksi, Vantaa
Alanko Tommi, Helsinki
Jämsä Liina, Tampere
Korhonen Otso, Porvoo
Leppämäki Juuli, Hamina
Mirzakhani-Mogh Aria, Helsinki
Oikarinen Aaro, Pornainen
Pesonen Matti, Helsinki
Salonen Rebecca, Raasepori
Tolvanen Totti, Virolahti
Vitikainen Venla, Kotka

Elintarvikealan perustutkinto

Anttila Aino, Kotka
Haapanen Elisa, Hamina
Huovila Nelly, Kotka
Kolehmainen Saga, Kotka
Naukkarinen Kiia, Virolahti
Sahari Iida, Kotka
Selberg Hanna, Kotka
Taari Arttu, Virolahti
Viklund Ella, Kotka

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Hiltunen Venla, Hamina
Huovinen Katri, Kotka
Karte Julia, Kouvola
Laitinen Eetu, Kotka
Matilainen Sandra, Kotka
Niemelä Ada, Kotka
Pykäläinen Venla, Pyhtää
Roslakka Laura, Kotka
Siukkola Aida, Kotka
Sorjonen Ria, Hamina
Tirri Aino, Kotka

Liiketoiminnan perustutkinto

Aarnio Erika, Kotka
Antila Jarno, Kotka
Espo Aatos, Kouvola
Hedin Anton, Kotka
Heikkilä Mea, Kotka
Heiskanen Vilho, Kotka
Hinkkanen Miro, Kotka
Kaurala Emma, Kotka
Kettunen Aleksi, Kotka
Klaus Erika, Kotka
Kushnir Ievgeniia, Kotka
Laitinen Ella, Kotka
Lanki Matias, Kotka
Lindgrén Rina, Kotka
Majuri Brindha, Kotka
Mannoja Essi, Hamina
Mikkonen Joni, Kotka
Muurman Eetu, Kotka
Neuvonen Konsta, Kotka
Pajala Olli, Kotka
Piiparinen Kseniia, Kotka
Pirinen Noora, Kotka
Raki Oona, Kotka
Rantakallio Vilma, Kotka
Ritari Ilia, Kotka
Sundberg Emilia, Kouvola
Suurnäkki Jesper, Kotka
Uski Julia, Kotka
Vilhunen Eero, Kotka
Vilkki Juulia, Kotka

Matkailualan perustutkinto

Askola Roni, Kotka
Elo Venla, Kotka
Honkarila Kimi, Pyhtää
Koivula Jenna, Kouvola
Kukkola Minttu, Kotka
Leppänen Riina, Kotka
Lommi Jenni, Kotka
Metsäranta Cecilia, Kotka
Notkola Kaapo, Miehikkälä
Sahlberg Jenni, Kouvola
Sällström Charlotta, Mäntsälä

Haminan kampus

Autoalan perustutkinto

Etelälehto Riku, Kotka
Hietula Juho, Virolahti
Hyvönen Eemeli, Hamina
Jamsher Osama Jasm, Kotka
Karttunen Nico, Kotka
Kirppu Joni, Miehikkälä
Korsu Kim, Virolahti
Kurki Niilo, Kotka
Liikkanen Matias, Hamina
Mattila Jimi, Virolahti
Ollikainen Mico-Niclas, Hamina
Pajula Luca, Hamina
Palonen Jere, Virolahti
Peltola Aleksi, Miehikkälä
Peltonen Aku, Virolahti
Pitkänen Rania, Kotka
Ristola Joonas, Hamina
Rostedt Rafe, Hamina
Ukkola Veeti, Hamina
Vuori Miro, Pyhtää 

Liiketoiminnan perustutkinto

Harju Curien, Hamina
Husu Nella, Hamina
Jääskeläinen Jesse, Hamina
Lenkkeri Tomi, Hamina
Packalén Emma, Hamina
Rainio Wilma, Virolahti
Ristola Joel, Virolahti
Sipilä Nenna, Hamina
Telmanova Camilla, Hamina
Toikkanen Sini, Virolahti
Uusiheimala Saana, Kotka

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Pelgonen Kseniia, Hamina
Savolainen Netta, Virolahti
Sillanpää Oskari, Hamina
Vapalahti Aaron, Hamina
Vehmaa Nanna, Hamina

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Danska Topi, Kotka
Eerola Harri, Pyhtää
Hagstedt Nick, Loviisa
Hartikainen Juuso, Hamina
Hietaranta Sakari, Kotka
Horto Jonne, Pyhtää
Hostikka Veeti, Kotka
Hyvönen Niilo, Hamina
Ihalainen Leevi, Hamina
Järvisalo Roni, Kotka
Kavakko Matias, Pyhtää
Kiri Eetu, Virolahti
Kiuru Veikka, Kotka
Kolehmainen Eemeli, Kotka
Launiainen Joona, Kotka
Lautanen Juuso, Kotka
Miettinen Urho, Kotka
Mustonen Werner, Kotka
Myllynen Miika, Hamina
Mäkelä Aleksi, Kotka
Niemelä Anton, Kotka
Orola Aleksi, Hamina
Pakkanen Jere, Hamina
Pirhonen Jesse, Kotka
Porkka Roni, Kotka
Raanti Heikki, Kotka
Rastamo Matias, Kotka
Rekonen Ilari, Kotka
Ruskolampi Niko, Kotka
Saarelainen Eeli, Hamina
Salmikivi Juuso, Kotka
Seppä Jaakko, Kotka
Toivanen Valtteri, Hamina
Tukiainen Tommi, Kotka
Turu Leevi, Miehikkälä
Venäläinen Jussi, Kotka
Viljakainen Juuso, Virolahti
Vuorio Aleksi, Kotka
Väisänen Veeti, Kotka

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Akkila Arttu, Kotka
Alekseenko Rostislav, Miehikkälä
Al-Miltashi Mostafa, Kotka
Girsén Miko, Hamina
Hartikka Daniel, Kotka
Hirn Kim, Kotka
Huurinainen Jenni, Kotka
Hämäläinen Jiri, Kotka
Inkinen Toivo, Kotka
Jauhiainen Janette, Hamina
Järvenkylä Jani, Kotka
Kari Aaro Kotka
Kariluoto Juuso, Hamina
Karppanen Juho, Kotka
Kinnunen Aleksi, Pyhtää
Koho Meri-Kukka, Hamina
Kuokka Aapo, Virolahti
Kurg Keili, Kotka
Lintunen Eetu, Virolahti
Martikainen Joona, Hamina
Motin Artur, Kuopio
Natunen Essi, Kotka
Nieminen Topi, Kotka
Palonen Eemi, Kotka
Parkkonen Laura, Kotka
Puhakka Joona, Kotka
Pusa Tomi, Kotka
Reinikkala Aino, Kotka
Reuter Henri, Kotka
Ristola Roni, Kotka
Ropponen Valtteri, Kotka
Shustikov Niklas, Virolahti
Soikkeli Niko, Hamina
Sosunoff Miko, Kotka
Tiitinen Tuomas, Kotka
Turunen Roni, Kotka
Urpalainen Timi, Virolahti
Varis Topi, Luumäki
Westman Sakari, Kotka
Vilenius Antti, Kotka
Virtanen Eemeli, Kotka
Vuorela Elmo, Pyhtää
Välisalmi Mira, Kotka

Turvallisuusalan perustutkinto

Haili Wilma, Hamina
Havén Aada, Virolahti
Hiukka Joona, Hamina
Huurinainen Helinä, Kotka
Iivanainen Susanna, Virolahti
Jokela Kiia, Hamina
Kajomeri Netta, Hamina
Kiljunen Tino, Imatra
Lommi Samuli, Kotka
Nikkari Kalle, Hamina
Salovirta Pasi, Kotka
Savolainen Ilona, Virolahti
Tasa Petrus, Hamina 

Malmingin kampus

Talotekniikan perustutkinto

Dufva Miska, Kotka
Fant Julius, Kotka
Hannula Eetu, Huutjärvi
Husu Henri, Kotka
Kellberg Aapo, Kotka
Kivinen Aleksi Kotka
Kosonen Eelis, Kotka
Kristoffersson Anton, Kotka
Kurki Panu, Kotka
Kähkönen Max, Kotka
Leppälä Martin Tesjoki
Metsä-Heikkilä Sami, Heinlahti
Moilanen Anttoni, Huutjärvi
Oksanen Ramses, Kotka
Paulow Jesse, Siltakylä
Sokura Valtteri, Koskenkylän saha
Taipale Otto, Kotka
Turkia Onni-Aaron, Kotka

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja

Ehrsten Tomi, Hamina
Heikkinen Topi, Kotka
Hippala Simo, Kotka
Kallioniemi Onni, Kotka
Keveri Pyry, Kotka
Kirppu Lassi, Pyhältö
Koivisto Neea, Virolahti
Liljeqvist Tino, Siltakylä
Lommi Niko, Kotka
Paajanen Iina, Kotka
Rautiainen Emil, Kotka
Vanhala Akseli, Kotka

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Alastalo Alex, Kotka
Kervinen Matti, Hamina
Kiili Roni, Kotka
Luis Maculusse Charite, Kotka
Mäenpää Iiro, Kotka
Naski Simo, Kotka
Nyberg Sampo, Kotka
Pakkanen Eetu, Kotka
Parrola Jaki, Kotka
Sallanko Joona, Korppinen
Törönen Joona, Kotka

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Immonen Heidi
Keinänen Lidia, Metsäkylä
Klami Venla, Poitsila
Lindberg Ada-Kajsa, Klamila
Mikkonen Sohvi, Siltakylä
Rossi Veera, Äänekoski
Salmilinna Lauri, Kotka
Taberman Tanja, Kotka
Takala Jenna, Virolahti

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Ala-Turkia Onni, Klamila
Galkin Marko, Kotka
Gynther Heppu, Kotka
Hyytinen Lenni, Muurikkala
Javanainen Viljo, Kotka
Julkunen Leevi, Kotka
Kataikko Matias, Kotka
Koponen Valtteri, Kotka
Lappi Aaro, Hamina
Luukkonen Tomi, Poitsila
Lääti Joona, Paijärvi
Natunen Onni, Ravijoki
Oksanen Joel, Pyhtää
Pakkanen Jiri, Hamina
Peräkylä Simo, Ruotsinpyhtää
Rongas Lauri, Kotka
Tamminen Veeti, Siltakylä
Viinanen Aleks, Virolahti
Vilkki Jaro, Neuvoton

Jaa